Tabletki przeciwalergiczne często otępiają, sterydy powodują tycie, a na seanse odczulające biorezonansem nie każdy może dojechać lub sobie pozwolić. Co wtedy stosować, by poczuć się lepiej?
● Ocet jabłkowy na zmniejszenie wszelkich objawów alergii. Ponieważ blokuje produkcję histaminy i zmniejsza stan zapalny, warto pić go codziennie rano, łyżkę na czczo.
● Tatarakowy kompres na załzawione oczy. Zalej łyżkę posiekanego kłącza tataraku szklanką wrzącej wody, odstaw do ostygnięcia. Zamocz w naparze 2 gaziki, połóżna oczy na 10 min. Zabieg najlepiej jest powtarzać co kilka godzin aż do poprawy.
● Kojący napar ze ślazu na wypryski alergiczne. Łyżkę suszonego ślazu zalej dwiema szklankami wrzątku i odstaw na noc. Rano lekko podgrzej, przecedź i gotowym płynem przemywaj swędzące albo zaczerwienione miejsca.
● Rycynowe kropelki zmniejszające alergie pokarmowe. Codziennie rano pij na czczo miksturę z połowy szklanki wody i pięciu kropli olejku rycynowego.
● Łagodząca ziołowa mikstura na kaszel alergiczny. Zmieszaj w słoiku 6 łyżek kwiatów czarnego bzu, 3 podbiału i jedną nasion kopru włoskiego. Łyżkę mieszanki zalej 2. szklankami wrzątku, parz 5 minut i popijaj przez cały dzień małymi łykami.
● Ostrrre menu na katar sienny. Jeśli jesteś uczulony na pyłki, codziennie dodawaj do swojego jedzenia odrobinę chrzanu, papryczki chili lub musztardy – te przyprawy w naturalny sposób oczyszczają drogi oddechowe.
● Ćwiczenie oddechowe łagodzące atak astmy. Usiądź wygodnie, lewą rękę połóż na piersiach, prawą na żołądku. Oddychaj spokojnie przez nos, tak by ręka leżąca na brzuchu unosiła się i opadała.
● Kąpiel zmniejszająca atopowe zapalenie skóry. Do płóciennego woreczka wsyp 500 g płatków owsianych, zagotuj w 6 szklankach wody. Odciśnij worek i płyn wlej do wanny z ciepłą wodą. Zanurz się w niej na 15–20 minut.
PM
fot.shutterstock.com