Jeśli to robisz, możesz wyhodować raka! Powstrzyma go dieta alkaliczna.
Nie zakwaszaj organizmu!
Naukowcy udowodnili, że gdy spada pH krwi, w organizmie kumulują się kwaśne związki. Im jest ich więcej, tym krew staje się gęstsza. Wtedy czerwone ciałka zlepiają się i nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu do komórek.
W zakwaszonym środowisku zdrowe komórki giną, za to zmutowane przeżywają i rozwijają się w sposób niekontrolowany. I tak powstają nowotwory. Zdaniem wielu naukowców są one efektem nieprawidłowej diety i stylu życia. Złe odżywianie i brak ruchu prowadzą do zakwaszenia organizmu i rozwoju choroby. Na szczęście istnieje sposób, aby ją powstrzymać – alkalizacja organizmu za pomocą odpowiedniej diety oraz aktywnego trybu życia.
Dieta alkaliczna
To sposób, by oczyścić organizm z kwaśnych produktów przemiany materii i dostarczyć mu cennych substancji przeciwnowotworowych. Dieta alkaliczna to jedzenie co najmniej pięciu porcji owoców, warzyw i ziaren dziennie. Ograniczenie w jadłospisie mięsa oraz nabiału.
Jedz codziennie
1. Więcej warzyw: szparagów, karczochów, kapusty, sałaty, cebuli, kalafiorów, rzodkiewek, pomidorów, roszponki warzywnej, groszku, cukinii, czerwonej kapusty, porów, rukwi wodnej, szpinaku, rzepy, szczypiorku, marchwi, zielonej fasoli, buraków, czosnku, selera, ogórków, brokułów, jarmużu, brukselki.
2. Alkaliczne owoce: cytrynę, limonkę, awokado, grejpfruty, rabarbar.
3. Alkaliczne tłuszcze: olej lniany, konopny, oliwy z wiesiołka i ogórecznika.
4. Nasiona: orzechy, migdały, pestki dyni, słonecznik, sezam, len, kaszę gryczaną,
orkisz, soczewicę, kminek.
5. Kiełki z soi, lucerny, fasoli mung, pszenicy, rzodkiewki, ciecierzycy, brokułów.
6. Pij alkaliczne napoje: soki ze świeżych warzyw, czystą wodę (poddaną destylacji, o odwróconej osmozie, zjonizowaną), lemoniady (czystą wodę z dodatkiem świeżej cytryny lub limonki), herbaty ziołowe, niesłodzone mleko sojowe oraz mleczko migdałowe.
Unikaj produktów kwasowych
• Mięsa: wieprzowiny, jagnięciny, wołowiny, kurczaków, indyków, skorupiaków i innych owoców morza. Okazjonalnie można jeść tłuste ryby, np. łososia.
• Białego pieczywa, chleba razowego, herbatników, sosów sojowego i pomidorowego, majonezu oraz sztucznych substancji słodzących i miodu.
• Nabiału: mleka, jaj, serów, śmietany, jogurtów, lodów.
• Tłuszczów nasyconych, olejów uwodornionych (margaryn), oleju kukurydzianego, oleju słonecznikowego.
• Napojów gazowanych, kawy, herbaty, piwa, wódki, soków owocowych, koktajli mlecznych.
• Pakowanej żywności (jest często pełna szkodliwych substancji), posiłków z kuchni mikrofalowej.
Tekst: Paweł Anusiewicz
Fot. Shutterstock