Dobra wróżka to… kreatywna wróżka! Dlatego sama napisz zaklęcia. Ale żeby taki rytuał był skuteczny, przestrzegaj kilku magicznych zasad.
Nowoczesne podręczniki magii pełne są przydatnych zaklęć. Niestety, niektóre z nich brzmią jak napuszone dzieła poety-wierszoklety i podczas rytuału, zamiast się skoncentrować, wybuchasz śmiechem. A wtedy cały twój wysiłek idzie na marne i rytuał nie działa. Dlatego warto wymyślać własne zaklęcia.
Słowa mocy
Jakie? Oczywiście dobre i skuteczne, czyli krótkie i konkretne. Dlatego musisz zdecydować, co dokładnie chcesz dzięki zaklęciu otrzymać. Zapal kadzidło, usiądź wygodnie i daj sobie czas na zastanowienie się nad zaklęciem. Pamiętaj, że magiczne rytuały działają, gdy jesteś w 100 procentach przekonany, że chcesz ich spełnienia się. Zaklęcie jest przywołaniem lub odegnaniem określonej energii, dlatego musisz powiedzieć w nim dokładnie to, czego chcesz: miłości, powodzenia, pieniędzy… Kiedy już wiesz, o czym będzie zaklęcie, na początku jego projektowania wypisz kilka sentencji na kartce i zastanów się, które budzą w tobie najwięcej emocji. Powinny być nakazujące, np. „Niech miłość szybko przybędzie do mnie”, a nie: „Chciałbym, żeby może kiedyś pojawiła się jakaś miłość”. Zaklęcia mogą być rymowane, ale jeśli nie masz duszy poety, nie musisz pisać wierszem.
Źródło energii
Pamiętaj, że zaklęcia budzą i wykorzystują moc, dlatego postaraj się, aby była w nich energia. Możesz korzystać z własnej energii i zaczynać zaklęcia od „Niech stanie się”. Albo poprosić w swoim zaklęciu o wsparcie siły potężniejsze od siebie i odwołać się do bóstwa lub sił przyrody, zależnie od twoich osobistych przekonań, np. „Proszę Wenus, niech miłość szybko przybędzie do mnie”. Aby wzmocnić siłę zaklęcia, w rytuale wykorzystaj coś, co ci się kojarzy z tą siłą. Np. jeśli wzywasz Wenus, pomyśl o związanych z nią kolorach, kwiatach, kamieniach, zapachach lub owocach. Może się wydawać, że służy to tylko dbaniu o atmosferę, ale tak naprawdę ma za zadanie naprowadzić naszą uwagę na właściwe tory. Poza tym podobne przyciąga podobne, a więc w płatkach róży zawarte są magiczne molekuły miłości, a zielona wstążka symbolizuje pieniądze, ponieważ zielony jest ich kolorem. Zaklęcia warto zapisywać, najlepiej w ściśle tajnym magicznym notesie. Niech każde z nich ma swoją własną stroniczkę, aby moc słów nie mieszała się ze sobą. W ten sposób możesz zaprojektować swoje własne, unikatowe rytuały.
Jak wypowiadać zaklęcia
Tradycja wskazuje, że zaklęcie powinno być wypowiedziane na głos, bo dźwięk niesie się w powietrzu. Nie musisz krzyczeć, ale nawet jeśli tylko szepczesz, niech twój głos będzie pewny siebie. Możesz wzmocnić zaklęcie, trzymając w ręku substancję związaną z tematem. Np. jeśli ułożyłeś zaklęcie „na pieniądze”, połóż je na swoim magicznym stole lub trzymaj w rękach, gdy wypowiadasz zaklęcie. Możesz również wzmocnić siłę zaklęcia rytualnym dzwonkiem, kołatką, a także stuknięciem szklanych kielichów, jeżeli wypowiadasz je podczas wznoszenia toastu.
Mii Krogulska
Magiczne BHP
Koniecznie weź pod uwagę to, że raz rzucone zaklęcie może być trudno złamać. Dlatego dokładnie rozważ, czy koniecznie musisz pomagać sobie magią. Jeśli na przykład chcesz, aby pani X trzymała się od ciebie z daleka, to tak się może stać. Ale jeśli za kilka lat zmienisz zdanie, to nie narzekaj, że pani X nie będzie chciała z tobą współpracować. Za swoje słowa trzeba być odpowiedzialnym – i w życiu codziennym, i w magii.