W samym środku upalnego lata, 1 sierpnia, obchodzimy najradośniejszy sabat roku. Święto Lammas to czas magicznych zbiorów szczęścia, zdrowia i powodzenia. Tego dnia dziękujemy za wszystko, co w naszym życiu wzrasta i wzbogaca nas, a także prosimy o jeszcze.
Sabat ten zwany jest Świętem Chleba
lub Świętem Pierwszych Plonów. Choć do dożynek (obchodzonych 21 września) jeszcze daleko, czarownice już teraz dziękują i proszą naturę o wspaniałe plony. W tradycji Lammas brzmią echa dawnych misteriów i obrzędów odprawianych na cześć bogiń i bogów, którzy opiekowali się plonami, rolnictwem i gospodarstwem domowym. Ofiarowano im wówczas kukurydzę, miód i owoce. Jeśli też pragniesz obchodzić ten sabat, będziesz potrzebować podobnych pokarmów.
Korale z kukurydzy
Kukurydza jest symbolem sabatu Lammas. Razem z przyjaciółmi lub dziećmi zrób z niej paciorki szczęścia. Oderwij z kolby trochę ziaren i nawlecz je na nitkę. Niech każde ziarenko symbolizuje jedno marzenie, które chcielibyście spełnić. Możesz nawlekać ziarenka w intencji swojej, a także innych ludzi. Korale przesuń trzykrotnie nad płomieniem świecy i powiedz zaklęcie: „Niech dobro, zdrowie i powodzenie zawsze przy mnie będą”. Najlepiej potem schować korale w kuchni, aby przez resztę roku przyciągały do domu szczęście.
Uroczysta kolacja
Po zachodzie Słońca obejdź dom i rzuć w kąty lub na parapety kilka ziaren ryżu. Jeśli masz ogród, wylej w nim trochę mleka lub wina, aby przez następne miesiące niczego wam nie ubyło. A wieczorem zrób uroczystą kolację. Podaj na stół potrawy zrobione z warzyw i owoców, jakie rosną w twojej okolicy, a także kukurydzę, miód, orzechy i jabłka – na znak obfitości. Podczas dożynek najważniejszym symbolem jest wieniec. Podobnie w sabat Lammas układa się kwiaty w magiczny bukiet. Wykorzystaj słoneczniki, malwy, nagietki, kłosy zboża i liście dębu. Ozdób je złotymi i zielonymi wstążkami. Obok bukietu połóż serwetkę, a na niej chleb.
Świeca na zgodę
Sabat Lammas związany jest także ze sprawiedliwością i praworządnością. Dawni Celtowie tego dnia podpisywali umowy i zawierali kontrakty małżeńskie. Jeśli ktoś cię skrzywdził lub musisz dochodzić sprawiedliwości w sądzie lub urzędzie, zapal tego dnia brązową świecę w intencji zgody i równowagi. Popatrz na płomień i postaraj się pozbyć negatywnych emocji. Możesz też wykorzystać rytuał ze szkoły Czarnych Czapek feng shui. Zapisz na kartce, kto mógłby ci pomóc, wynotuj korzystne zwroty akcji i wymarzone wyjaśnienie sytuacji. Karteczkę owiń czerwoną wstążką, a następnie zawiń w srebrną folię spożywczą i schowaj w prawym, najbliższym od wejścia rogu domu.
Orzechy – aby było dobrze
Jeśli źle ci się wiedzie, wykorzystaj pozytywną energię Lammas, aby zmienić swój los. Postaraj się znaleźć choć jedną rzecz, która ci się w tym roku udała, lub wskaż cechę swojego charakteru, z której jesteś zadowolony. Niech to będzie twoją odskocznią od złych dni. Na znak tego weź orzech, zawiń go w złotą folię i w dzień sabatu Lammas wybierz się na spacer. Znajdź piękne miejsce i zakop w nim swój orzech. Niech twój sukces rośnie i każdego dnia ogarnia nowe dziedziny twojego życia!
Odpowiednie na sabat
Kadzidła: róża i drzewo sandałowe;
Świece: żółte, złote, pomarańczowe, zielone, brązowe;
Kamienie: awenturyn, cytryn, bursztyn.
Mii Krogulska
fot.shutterstock.com
Genialny sigil Merkurego
Jeśli chcesz szczęśliwie podróżować albo planujesz coś nowego – zrób sigil Merkurego.
Merkury to planeta logiki i rozumu. Jego sigil jest doskonałą magiczną podporą podczas nauki, egzaminów i załatwiania spraw urzędowych. Pomaga wpaść na genialne rozwiązania. Dodatkowo, gdy prowadzisz sklep lub biznes, zapewnia przypływ klientów i zgodną współpracę z innymi ludźmi. Merkury to także planeta dziennikarzy, pośredników, nauczycieli, marketingowców i kierowców, a więc dla nich sigil pełnić będzie rolę magicznej ochrony przed zawodowymi kłopotami.
Najlepszy czas, aby sporządzić sigil, to dni, gdy Merkury przebywa we własnym znaku zodiaku: 27 lipca o godz. 23.44 Merkury wkroczy do Panny i to idealna okazja, aby narysować swój sigil. Najlepsza do tej magicznej operacji jest środa, dzień poświęcony Merkuremu.
Należy jednak wykluczyć czas, gdy planeta jest w retrogradacji. Sigil sporządzamy więc od 27 lipca od godz. 23.44 do 20 sierpnia do godz. 22.00, a potem w dniach od 13 września od godz. 1.10 do 3 października do godz. 17.05.
Aby wykonać sigil, musisz przeliczyć litery swojego imienia na wartości numerologiczne zgodnie z poniższą tabelką (weź to imię lub jego wersję, której używasz, kiedy sam o sobie myślisz; możesz też dołączyć nazwisko lub wykonać sigil oparty na nazwie swojej firmy – słuchaj w tej kwestii intuicji).
Np. Ela to E – 5, L – 3, A – 1.
Następnie odnajdź wartości liter w poniższym Magicznym Kwadracie Merkurego. Zaznacz pola i połącz je linią (tak jak niżej, na przykładzie Eli). Kształt, jaki uzyskasz, to twój osobisty sigil powodzenia. Przerysuj go na kartkę i noś ze sobą lub wygraweruj na srebrnej płytce. Możesz też nosić ze sobą tę tabelę wyciętą z gazety, bo sam kształt Kwadratu Merkurego stabilizuje energię.
Pieczęć Merkurego
Wytnij jej kształt i schowaj w notesie, kalendarzu lub zeszycie. Pieczęć pomaga lepiej zapamiętać i wykorzystać potrzebne informacje. Chroni przed pomyłkami, wspiera uczniów i nauczycieli. Jeśli wstydzisz się publicznych wystąpień lub masz wrażenie, że ludzie cię nie słuchają, wtedy noś ją ze sobą jako amulet. Ukryj jej rysunek w samochodzie lub w walizce, bo jest doskonałą ochronną tarczą w podróżach i służbowych delegacjach.
Mii Krogulska