WRÓŻENIE cz. 2
W poprzednim odcinku przedstawiłam prosty układ wróżebny z trzech kart. Teraz ciąg dalszy.
Jeżeli numerologicznie „rozszerzyłaś” układ podstawowy i otrzymałaś numer karty mającej wymowę negatywną, poinformuj klienta o trudnościach czekających na drodze do celu. Jeśli natomiast Pytający wyciągnął Wieżę (jako drugą lub trzecią w układzie, lub też gdy wyszła w numerologicznym rozszerzeniu), to nie ma najmniejszych szans na sukces. Chyba że pojawiła się jako pierwsza w rozkładzie, czyli jako karta przeszłości. Ozdrowieńczą katastrofę Wieża oznacza wyłącznie w przypadku, kiedy towarzyszą jej najlepsze karty tarota: Zmartwychwstanie lub Świat.
Uwaga: jeśli trzecia, środkowa karta w układzie jest odwrócona, nie stosujemy numerologicznego rozszerzenia. Wtedy możesz jedynie zadać tarotowi kolejne pytanie w rodzaju: co zrobić, żeby uniknąć kłopotów? – i wybrać kolejny zestaw podstawowy.
Metoda Małych Arkanów
Jeżeli wszystkie karty w rozkładzie są odwrócone, po prostu przekręcasz je do normalnej pozycji. Ale „automatycznie” możesz to wykonać tylko w układach większych, zawierających co najmniej cztery karty. Układ podstawowy jest za mały. Gdy posługujesz się nim, powinnaś dodatkowo użyć Małych Arkanów, aby stwierdzić, czy wolno przywrócić kartom pozycję „prawidłową”. W przypadku pozytywnej odpowiedzi należy pamiętać, że wymowa Wielkich Wtajemniczeń będzie niestety słabsza niż w sytuacji, gdy od początku znajdowały się one w pozycji prawidłowej.
Sprawdzając rezultat Metodą Małych Arkanów, musisz od razu zdecydować, jaki kolor kart weźmiesz pod uwagę, ponieważ poszczególne kolory przypisane są różnym dziedzinom egzystencji.
BUŁAWY odpowiadają za problemy związane ze zdrowiem, sprawy bytowe i pracę.
PUCHARY – za emocje, miłość, partnerstwo, samopoczucie psychiczne.
MIECZE – za kwestie urzędowe i sądowe, kształcenie, naukowe badania.
PENTAKLE – za interesy, biznes, pracę i pieniądze.
Jak to zrobić? Stawiasz pytanie (np.: czy mogę odwrócić karty do prawidłowego położenia?), następnie mieszasz Małe Arkana, tasujesz i przekładasz na trzy stosiki. Odkrywasz pierwsze karty. Odliczasz do siedmiu kart z każdego stosiku lub robisz to do momentu, gdy pojawiają się:
- dwie albo trzy karty tego samego koloru leżące w prawidłowej pozycji;
- l trzy karty tego samego koloru leżące w pozycji odwróconej.
W każdym innym przypadku odpowiedź brzmi: NIE.
Maria Bigoszewska