* Krok pierwszy: zrób swoje wahadełko
Weź nitkę, sznurek, wstążkę i zawieś na nim ciężarek – obrączkę, śrubkę. Chwyć kciukiem i palcem wskazującym sznurek tuż nad ciężarkiem. Powoli opuszczaj – gdy zacznie drżeć lub krążyć, to sygnał, iż długość sznurka jest odpowiednia. Warto zawiązać w tym miejscu supełek, aby wahadełko zaczęło działać.
Jaki sposób medytacji powinnaś stosować?
Trzymaj wahadełko nad wizerunkiem Buddy. Obserwuj jego ruchy – powinno zacząć drgać. Po chwili dowiesz się, który ze sposobów medytacji jest teraz dla ciebie najlepszy. Możesz to sprawdzać zawsze, gdy potrzebujesz relaksu.
* Krok drugi: wypróbuj, jak działa
Najpierw musisz określić ruchy wahadełka. Na przykład ustal, że odchylenie w prawo oznacza TAK (pozytywnie), a odchylenie w lewo oznacza NIE (negatywnie). Warto też sprecyzować, jaki ruch wahadełka oznacza „NIE WIEM” (najczęściej jest to kręcenie się wokół własnej osi). Trzeba to poćwiczyć. Uzdolnienia radiestezyjne ma każdy z nas, należy je tylko wyćwiczyć. Stąd warto każdego dnia znaleźć choć 30 minut na prosty trening.
Pomocne ćwiczenie:
Weź dwa jabłka. Jedno zdrowe, drugie trochę nadgniłe. Nad pierwszym ustaw wahadło i zadaj pytanie: „Czy jabłko jest dobre?”. Wahadło powinno odchylać się w prawą stronę, tym samym dać odpowiedź „tak”. Potem ustaw wahadło nad nadgniłym owocem i spytaj: „Czy to jabłko nie nadaje się do jedzenia?”. Wahadło powinno odchylić się w lewo, czyli dać odpowiedź „nie”.
Znajdź swoje mocne i słabe strony
Jeśli zastanawiasz się, jakie cechy w nowym roku powinnaś w sobie pielęgnować i wzmacniać, a jakich się pozbyć, spróbuj zapytać się o to swojej intuicji za pomocą wahadełka. Trzymaj je na środku każdej z czterech plansz. Po chwili zacznie drgać i wskaże ci cnoty oraz wady.
Czym spowodowana jest choroba?
Trzymaj wahadełko najpierw na środku planszy nr 1, a potem nr 2 (pomogą ci w tym kolorowe kropki). Po chwili zacznie drgać. Dzięki temu zorientujesz się, co jest przyczyną choroby.
* Krok trzeci: zacznij wróżyć
1. Łokieć ręki, która trzyma wahadełko, połóż na stole, drugą rękę – płasko na blacie.
2. Wyprostuj plecy, aby energia mogła swobodnie przepływać przez całe ciało.
3. Stopy muszą dotykać podłogi. Nie krzyżuj nóg, gdyż to utrudnia przepływ energii.
4. Skoncentruj się i oddychaj swobodnie. Najlepiej zrobisz, gdy wyłączysz radio, telewizor, telefon, aby nic nie rozpraszało twojej uwagi.
5. Nie używaj wahadełka, jeśli jesteś zmęczona lub chora.
6. Zaczynaj pracę z wahadełkiem i kończ ją, stukając nim delikatnie w kawałek drewna (np. stół) – w ten sposób oczyszczasz je energetycznie.
Powodzenia!
KSIĄŻKA DLA CIEBIE
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobie pracy z wahadełkiem,
sięgnij po książkę „Świat wahadełek” Markus Schirner, Wydawnictwa KOS z
Katowic.
Ada Melek