Tylko na żółto czy na niebiesko? Poznaj moc kolorów, sprawdź, których ci brakuje i otaczaj się właśnie nimi. Zdrowie gwarantowane!
Wiesz, dlaczego chirurdzy noszą zielone fartuchy? Ten kolor uspokaja pacjenta, którego czeka operacja. Kolory oddziałują na nas w określony sposób. Dlatego, jeśli masz jakiś problem, możesz sobie pomóc barwami. Na przykład spokojny, głęboki sen zapewni ci niebieska pościel. Kolor może przemienić twoje otoczenie, a także poprawić stan zdrowia.
Graj w kolory
Psycholodzy udowodnili, że barwy potrafią wpływać na nasze samopoczucie oraz nastrój. Ich uzdrawiająca moc tkwi w energii, którą mają. Kolorami można wspomóc leczenie wielu dolegliwości.
* Czerwony dodaje energii, działa wzmacniająco zwłaszcza na mięśnie, pęcherzyk żółciowy i śledzionę, pobudza przemianę materii. U mężczyzn zwiększa apetyt na seks. Nie służy zestresowanym, z nadciśnieniem.
* Żółty wzmacnia system nerwowy, wątrobę i trzustkę. Poprawia procesy logicznego myślenia i pamięć. Wspomaga leczenie cukrzycy i nerek oraz depresji. Idealny dla osób potrzebujących motywacji. Nie jest wskazany dla tych, którzy mają poczucie braku stabilizacji.
* Zielony daje poczucie bezpieczeństwa, odpręża, służy sercu. Leczenie tym kolorem szczególnie polecane jest przy nadciśnieniu, bezsenności, bólach pleców i głowy, wrzodach żołądka i hemoroidach. Dobrze działa na oczy. Pomoże osobom zbyt aktywnym, nie jest wskazany dla tych, którzy potrzebują energii do działania, ponieważ rozleniwia.
* Niebieski to idealny kolor dla osób przemęczonych. Pobudza umysł do pracy, koncentruje, ale także relaksuje, tworzy klimat do spokojnego i głębokiego snu. Działa znieczulająco i przeciwzapalnie. Pomaga w leczeniu migreny i przy gorączce. Niewskazany dla pesymistów.
* Biały wycisza, zapewnia równowagę w organizmie. Pomaga w leczeniu trądziku, podkręca metabolizm, stymuluje proces tworzenia czerwonych krwinek. Zbyt dużo bieli może powodować poczucie osamotnienia i lęku. Ten kolor nie pobudza też do myślenia.
Jakiej barwy ci brakuje?
W chromoterapii, czyli leczeniu barwami, istnieją dwa zasadnicze kolory: czerwony i niebieski. Jak możesz sprawdzić, którego ci brakuje? Za mało czerwonego objawia się biernością, ospałością, brakiem apetytu, zaparciami. Niedobór niebieskiego – gwałtownymi reakcjami, nadpobudliwością, gorączką i biegunką.
Przyjrzyj się swoim oczom, paznokciom, moczowi i kałowi. Jeżeli w twoim organizmie jest za mało czerwonego, będziesz miała niebieskawe białka, podobnie jak paznokcie; mocz o białawej barwie. Przy niedoborze niebieskiego oczy i paznokcie będą czerwonawe, natomiast mocz i kał żółtawy z odcieniem czerwonym aż do czerwonego.
Pamiętaj, że to wstępna diagnoza. Najtrafniejszą postawi specjalista. A jeśli chcesz wspomóc zdrowie kolorami, dobierz je według własnych upodobań. Uważaj tylko! Z kolorami, tak jak ze wszystkim, nie należy przesadzać…
Czy wiesz, że…
Specjaliści od chromoterapii twierdzą, że wszystkie choroby, którym towarzyszy gorączka, należy leczyć kolorami zimnymi, natomiast choroby wychładzające organizm – barwami ciepłymi.