Potrzebujesz szybkiej pomocy? Zastosuj su-dżok. Poznaj proste sposoby radzenia sobie w nagłych przypadkach.
Jest tanim sposobem leczenia. Nie wymaga skomplikowanych instrumentów. Podstawy terapii są łatwe do opanowania. A przede wszystkim każdy i zawsze może ją stosować – i kobiety w ciąży, i cierpiący na depresję czy inne choroby.
Jest skuteczny zarówno w ostrych, jak i przewlekłych schorzeniach. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc (ból, omdlenia, zawał serca).
Nasz kurs rozpoczynamy od poznania sposobów na pozbycie się infekcji: uporczywego kataru, męczącego kaszlu, a czasem wysokiej temperatury.
- Aby szybko zbić temperaturę
Pomaluj na czarno (np. flamastrem) wszystkie koniuszki palców u rąk i stóp (fot. 1). Jeżeli jest taka możliwość, dodatkowo obłóż je lodem (fot. 2). Możesz również zamoczyć je w zimnej wodzie na 30–90 sekund. Malując, myśl o potrzebie zbicia temperatury. Po 30–40 minutach temperatura spadnie o 1–1,5 stopnia.- Przy uporczywym kaszlu
Zrób masaż liniowy w kierunku, jaki wskazują strzałki (obszar płuc i nosa), by odprowadzić wydzielinę (fot. 3). Aby ułatwić odkrztuszanie flegmy, rejon odpowiadający płucom rozgrzewaj moksami lub przyklej w tym miejscu nasiona pieprzu, dzikiej róży lub winogron (fot. 4). Uciskaj je 1–2 razy na godzinę przez 3–5 minut. Po upływie doby nasiona zamieniamy na nowe, jeżeli kontynuowanie leczenia jest konieczne.- Na katar
Uciskaj przez 15–30 sekund punkt na kciuku odpowiadający nosowi (fot. 5). Masuj wszystkie palce pierścieniem elastycznym lub tzw. jeżykiem (fot. 6 i 7). Możesz również wykonać ten masaż palcami. W ten sposób mobilizujesz cały organizm do walki z infekcją.
www.swiatzdrowia.com
Su-dżok to nowatorska technika masażu opracowana przez prof. Park Jae Woo – światowej sławy autorytet w dziedzinie medycyny naturalnej. Su oznacza dłoń, dżok – stopę. Leczenie polega na stymulowaniu specjalnych punktów na dłoniach i stopach. Najwygodniej robić to na dłoni. Podobnie jak stopa, odzwierciedla cały nasz organizm. Jej grzbiet odpowiada tyłowi ciała, a strona wewnętrzna – przodowi. Kciuk to głowa, palce 2. i 5. to kończyny górne, a 3. i 4. – kończyny dolne.
Stymulowanie punktów odbywa się za pomocą igieł (akupunktura), światła (światłoterapia), przygrzewania (moksoterapia), nasion (nasionoterapia), magnesów (magnetoterapia) i masażu. Przy wyborze nasion należy kierować się podobieństwem ich kształtu do kształtu organu. Np. na choroby serca stosuje się nasiona kaliny, nerek – nasiona fasoli. Do odnalezienia punktów i ich stymulacji najlepsza jest pałeczka diagnostyczna. Ale możesz ją zastąpić jakimkolwiek innym przedmiotem: zapałką, długopisem, ołówkiem, a nawet kluczem. Kiedy konieczna jest jednoczesna stymulacja
dużej ilości punktów, wykonuje się masaż palców pierścieniem elastycznym. Nakłada się go na palec i wielokrotnie przesuwa nim po dłoni, odpowiednio naciskając, do momentu pojawienia się uczucia ciepła i zaczerwienienia skóry. Pałeczkę i pierścień kupisz na targach medycyny naturalnej.