Horoskop ukrzyżowania Jezusa pokazuje, że wszystko, co działo się na Golgocie, odbywało się w rytm kosmicznych energii.
Pierwsi chrześcijanie nie przywiązywali wagi do dat ani do świętowania zmartwychwstania Chrystusa. Nie znamy ani dokładnej daty narodzin Jezusa, ani daty ukrzyżowania, śmierci czy zmartwychwstania. Ewangeliści są jednak zgodni, że Chrystus zmartwychwstał w niedzielę po żydowskim święcie Paschy, a ukrzyżowanie nastąpiło w piątek, prawdopodobnie około godz. 15.00. Uczeni datują ukrzyżowanie na 14. dzień miesiąca nisan 3790 roku kalendarza żydowskiego liczonego od biblijnego dnia stworzenia świata. Odpowiada to dacie 7 kwietnia 30 roku n.e. Watykan przyjmuje jednak inną datę Męki Pańskiej – piątek, 3 kwietnia 33 roku n.e.
Był to dzień nie tylko pełni Księżyca, lecz także całkowitego zaćmienia Księżyca, które tuż po zachodzie słońca było widoczne także nad Jerozolimą. A jak wiadomo, śmierci Jezusa miała towarzyszyć trzygodzinna ciemność.
Horoskop obliczony na ten moment jest wyjątkowo interesujący. Mamy w nim pełnię Księżyca, która po dwóch godzinach od ukrzyżowania przechodzi w całkowite zaćmienie. Słońce stoi w znaku Barana w ósmym domu kojarzonym ze śmiercią i wraz z Księżycem tworzy w znakach kardynalnych półkrzyż z symbolizującym winę i odkupienie Saturnem.
Nie jest to zresztą jedyny półkrzyż w tym horoskopie. Podobny układ tworzą Mars z Jowiszem w Bliźniętach, śmiercionośny Pluton w religijnym Strzelcu oraz Merkury z Wenus w znaku Ryb kojarzonym z chrześcijaństwem.
Przypuszcza się, że Chrystus zmartwychwstał w niedzielę o trzeciej nad ranem. Księżyc przesunął się już wtedy do Skorpiona – znaku odnowienia, regeneracji i transformacji.