Zastanawiasz się, dlaczego prześladuje Cię w życiu pech albo co spowodowało, że jesteś przepełniony strachem i kompleksami? Idź na seans hipnotyczny, a oswoisz wszystkie swoje kłopoty!
Hipnoza kojarzy nam się z lewitowaniem i ośmieszającymi nas poleceniami hipnotyzera. Na szczęście tak bywa wyłącznie w filmach, rzeczywistość jest zupełnie inna.
W trakcie hipnozy leżymy wygodnie i cały czas słyszymy głos prowadzącego, dochodzą do nas także sygnały z zewnątrz. Mało tego, nawet w najgłębszym transie podświadomie kontrolujemy sytuację i nie wykonamy poleceń, które uważamy za niebezpieczne lub niezgodne z naszymi poglądami. Czas płynie tak szybko, że wydaje się nam, że spędziliśmy w tym stanie zaledwie 15 minut, a naprawdę minęła cała godzina. Wybudzenie z transu nie jest ani trudne, ani nieprzyjemne. Po ustalonych na początku zabiegu słowach oznaczających pobudkę otwieramy oczy i wracamy do rzeczywistości. Czujemy się zrelaksowani i odprężeni jak po długim i mocnym śnie.
Dlaczego warto spróbować
Strach przed hipnozą nie jest więc potrzebny. Żadne z dotychczasowych badań nie stwierdziło, że jest to zabieg szkodliwy. Wręcz przeciwnie, badania te dowiodły, że w rękach dobrego i doświadczonego hipnotyzera (nazywanego też często hipnoterapeutą) hipnoza jest wspaniałym narzędziem leczniczym.
Od lat seanse hipnotyczne wykorzystuje się do leczenia alkoholizmu, narkomanii, a także problemów z jedzeniem, czyli anoreksji oraz bulimii. A nowoczesna psychologia stosuje hipnotyczny trans do uporania się z najróżniejszymi traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. I nie ma to nic wspólnego z magią ani szamanizmem, bowiem w trakcie hipnozy – co zostało udowodnione naukowo – można zmieniać sposoby zachowania, rozwiązywać przeróżne problemy życiowe i zdrowotne pacjenta.
Poprzednie wcielenia
Jednym z najciekawszych doświadczeń, które możemy przeżyć dzięki hipnozie, jest powrót do swoich poprzednich wcieleń. I wówczas reinkarnacja, przez niektórych uznana za rzecz wyssaną z palca, okazuje się prawdą!
Po wprowadzeniu w stan hipnozy osoba prowadząca seans prosi pacjenta, aby ten cofnął się do czasu, który jest dla niego szczególnie ważny. O dziwo, nikt nie odmawia. Niektórzy cofają się do czasów niedawnych, na przykład o 30 lub 50 lat, a inni podróżują do epok odległych o 200 czy nawet tysiąc lat. I często mają inną płeć – mężczyzna opisuje siebie jako damę dworu, a kobieta opowiada, że była średniowiecznym rycerzem.
Dzięki tym wszystkim wspomnieniom można odkryć wiele współczesnych problemów, bowiem to, czego nie załatwiliśmy w poprzednim życiu, będzie się ciągnęło za nami poprzez wszystkie wcielenia.
Powrót do przyszłości
Kolejnym niezwykłym darem hipnozy jest progresing polegający na przenoszeniu świadomości w przyszłość (podczas tego procesu następuje synchronizacja lewej i prawej półkuli mózgu). Można to zrobić, pod warunkiem że podświadomość pacjenta wyrazi na to zgodę. Nie odkrywa się wszystkiego, najczęściej można zobaczyć zaledwie fragment tego, co nas czeka. Ale i to wystarczy, aby ustrzec się przed niebezpieczeństwem, na przykład wypadkiem albo związaniem się z osobą, która zniszczy nam życie.
Magdalena Kozanka
Hipnoza
To odmienny stan świadomości, zbliżony do snu, który daje fizyczne odprężenie i niezwykłą umysłową koncentrację. Dzięki hipnozie jesteśmy w stanie wydobyć nasze prawdziwe ja, a gdy to zrobimy, nasze życie stanie się lepsze, piękniejsze, bogatsze i szczęśliwsze. Seans hipnotyczny rozpoczyna się od wprowadzenia pacjenta w stan alfa, w którym następuje rozluźnienie i odprężenie ciała. Potem wchodzimy w stan theta. Na tym poziomie można modyfikować sposoby zachowania oraz rozwiązywać problemy życiowe i zdrowotne pacjenta. Ostatni jest stan delta, czyli głęboki sen, który regeneruje cały organizm. Hipnoza jest oficjalną metodą leczenia w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Czechach.
Co zyskujemy
W trakcie seansu hipnotycznego pacjent powraca do czasu traumatycznego przeżycia,
aby zrozumieć, co się stało, i pozbyć się strachu, który pojawił się w jego umyśle. Po wybudzeniu pacjent uświadamia sobie, co powoduje jego blokady, i zaczyna się ich pozbywać. Doświadczony terapeuta potrafi połączyć seans hipnotyczny z innymi niekonwencjonalnymi metodami leczenia, np. homeopatią
lub afirmacjami.
Konkurs internetowy
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o hipnozie reinkarnacyjnej, możesz wygrać książkę razem z płytą „Reinkarnacja i hipnoza w terapii” autorstwa Andrzeja Kaczorowskiego.
Wejdź na www.astromagia.pl, przejrzyj portal i wyślij opinię o nim e-mailem na adres: a.szelinski@agencjaesa.pl do 3 lipca 2009 r.
Autorzy czterech najciekawszych listów otrzymają nagrodę – książkę.