Choć należą do bardzo modnych obecnie kosmetyków organicznych, są niedrogie. Latem i wczesną jesienią sprawdzą się lepiej niż chemiczne preparaty.
Kobiety stosują je od tysięcy lat, bo świetnie działają na skórę całego ciała i nie mają skutków ubocznych, a ich składniki nie kumulują się w organizmie. Były ulubionym kosmetykiem pięknych nałożnic z krymskich haremów chanów tatarskich. Przekonaj się, czy ich moc doda blasku także twojej urodzie.
Magiczny pył
Glinki to nic innego jak pyły wulkaniczne wydobywane ze złóż w różnych miejscach świata. Są bardzo wydajne i łatwo je przechowywać. Możesz je kupić w aptece, sklepach z żywnością i kosmetykami naturalnymi, zamówić przez internet, a nawet w supermarketach. W Polsce dostaniesz glinki rodzime, ale też z Krymu, izraelskie, francuskie i włoskie. Kupisz je w postaci proszku do rozrobienia lub półpłynne – gotowe do aplikacji. Starczają na długo.
Jak to się nakłada?
To dziecinnie proste. By przygotować maskę, do sproszkowanej glinki dodaj wody mineralnej lub naparu z ziół – rumianku lub lipy. Papka powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Możesz też dodać do niej otrąb, wtedy połączysz w jednym preparacie maskę z pilingiem. Glinkę nakładaj na wybrane partie ciała na 15–30 minut. Zmyj wodą. To wszystko!
Jak pupa niemowlaka
Glinka świetnie oczyszcza skórę, niczym gąbka wchłaniając nadmiar tłuszczu, toksyny i obumarłe komórki naskórka. Zawarte w niej mikroelementy i minerały (krzem, glin, żelazo, magnez, potas, sód, wapń) sprawiają, że ma działanie przeciwzapalne, odżywcze i regenerujące. Efekt? Skóra jest gładka, z zamkniętymi porami, wyraźnie młodsza, ma wyrównany koloryt. Po miesięcznej kuracji i stosowaniu glinek co 3–4 dni twoje ciało będzie dosłownie niczym pupa niemowlaka.
Wybierz kolor glinki dla swojej skóry:
* Sucha, skłonna do podrażnień – glinka biała;
* Tłusta – zielona;
* Trądzikowa i chora na łuszczycę – glinka błękitna krymska lub zielona;
* Dojrzała i poszarzała od nikotyny – czerwona, żółta;
* Wrażliwa – różowa i biała;
* Mieszana (tłusta linia „T”, policzki suche) – żółta.