|
Znak drogowy ostrzegający przed promieniowaniem cieków wodnych ustawiony na drodze niedaleko miejscowości Czarna Woda (woj. pomorskie). |
Podziemne cieki rozpraszają uwagę, co powoduje, że samochód traci na chwilę kierowcę.
Części wypadków drogowych nie da się wytłumaczyć złymi warunkami drogowymi i pogodowymi czy dużym natężeniem ruchu. Co dziwne, dochodzi do nich także czasem na prostych odcinkach drogi bądź na łagodnych łukach. Przyczynę takich zdarzeń próbowali wyjaśnić radiesteci. Stwierdzili, że jednym z powodów jest występowanie żył wodnych powodujących zmęczenie i zwolnienie czasu reakcji.
Podziemny tor
Inną przyczyną wypadków jest zjawisko „podążania” za podziemnym ciekiem. Dzieje się tak, kiedy na dłuższym odcinku drogi na kierowcę oddziałuje żyła wodna, a następnie jezdnia skręca, natomiast ciek biegnie dalej prosto. Wystarczy chwila nieuwagi, a prowadzący auto skierowuje swój pojazd wzdłuż strefy promieniowania, a nie tak, jak przebiega droga. Czym większa prędkość samochodu, tym bardziej prawdopodobna niewłaściwa reakcja kierowcy.
W niektórych miejscach szczególnej koncentracji żył wodnych ustawiono ostrzegawcze znaki drogowe lub założono neutralizatory. Uzyskano zmniejszenie liczby wypadków. Tak było np. na kilku skrzyżowaniach na warszawskim Bemowie, gdzie radiesteta Lucjan Margol umieścił odpromienniki.
Samochód z miedzianą kratką
Co wobec tego zrobić, aby zmniejszyć zagrożenie powodowane przez promieniowanie nad ciekami wodnymi? Można w tym celu zbudować odpromiennik, który będziemy wozili pod wycieraczką znajdującą się pod nogami kierowcy. Do tego celu nadaje się neutralizator typu antenowego, który popularyzowała w latach 80. XX w. nestorka polskiej radiestezji Janina Kamińska. Urządzenie składa się z 3, 5 lub 7 miedzianych drucików umocowanych na ramce z czterech kawałków drewna. Istotne jest, aby wymiary zewnętrzne takiego odpromiennika wynosiły 10,5 cm. W ten sposób powstaje kwadratowa kratka z równomiernie przeplecionymi miedzianymi drucikami. Przytwierdzamy ją taśmą klejącą do podłogi pod wycieraczką, aby urządzenie znalazło się pod nogami kierowcy i nie przeszkadzało w prowadzeniu pojazdu.
Co kilka tygodni, przy okazji sprzątania wnętrza samochodu, odpromiennik wyjmujemy, kładziemy na ziemi i przecieramy mokrą szmatką dla rozładowania.
Oczywiście zastosowanie radiestezyjnego neutralizatora nie zwalnia kierowców od ostrożnej jazdy i ciągłej konieczności dostosowywania się do sytuacji na drogach.
Radiestezja – inaczej różdżkarstwo – jest techniką wykrywania cieków wodnych i minerałów za pomocą specjalnej różdżki lub wahadła.
Jej nazwa pochodzi od greckich słów: radios – promień i aisthesis – odczuwanie. Została ona wprowadzona do użytku w latach 30. XX wieku.
Odpromiennik niwelujący wpływ żył wodnych możemy wykonać sami i włożyć go pod wycieraczkę pod nogami kierowcy lub pod fotel – przy przednim brzegu.
Do jego zbudowania wystarczą 4 cienkie drewniane listewki oraz drut miedziany, z którego wykonujemy rodzaj kratki, oplatając listewki lub przewijając drut przez dziurki, które w listewkach wywiercimy.